شک همسرتان نسبت به خودتان را از بین ببرید! - همسر

شک همسرتان نسبت به خودتان را از بین ببرید! - همسر
همسر


اندازه بزرگ عکس روز


عناوین مطالب


موضوعات همسر
بلوغ (1)
ازدواج (1)
روانشناسی خانواده (130)
زناشویی (9)

فروردین 1395 اسفند 1394 دی 1394 مهر 1394 شهریور 1394 فروردین 1394 مرداد 1393 تیر 1393 خرداد 1393
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از همسر
2230040
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.

 • صفحه اصلی
 • اس ام اس
 • اخبار برتر
 • فال
 • تماس با ما
 • گزارش تخلف


 • شک همسرتان نسبت به خودتان را از بین ببرید!
 • شک همسرتان نسبت به خودتان را از بین ببرید! - همسر

  شک همسرتان نسبت به خودتان را از بین ببرید!

  اگر مردتان نسبت به شما حسود شود باعث میشود که برروی روابط شما سخت گیریهای زیادی را انجام دهد. مثلا اگر مردی شما را نگاهکند او به شدت عصبانی میشود و یا اینکه اگر بدون او و به تنهایی از خانه خارج شوید او دائما نگران شماست

  چرا آقایان حسود میشوند؟ چرا در روابط عاشقانه و یا زناشویی حسادت و بد بینی در بین آقایان به وجود می آید؟

  حسادت معمولا یک احساسی است که در بین همه ی افراد بشری کم یازیاد وجود دارد، امااین حسادت زمانی که به روابط عاشقانه یا روابطزناشویی نفوذ میکند مخرب میشود. زیرا دراین روابط حسادتبهبالاترین درجه ی ممکن میرسد و باعث میشود که روابط گذشته را کاملا ازبین ببرد.

  اگر مردتان نسبت به شما حسود شود باعث میشود که برروی روابط شما سخت گیریهای زیادی را انجام دهد. مثلا اگر مردی شما را نگاه کند او به شدت عصبانی میشود و یا اینکه اگر بدون او و به تنهایی از خانهخارج شوید او دائما نگران شماست که با چه شخصی هستید؟ آیا با آقایان ومردهای دیگر صحبت میکنید؟ به کجا می روید؟ آن قدر به شما زنگ میزند و یاهنگام مراجعت به خانهاینقدر از شما دراین رابطه سئوال میپرسد که شما را کلافه میکند و نمیدانید با او واین اخلاقش چه کار باید کرد؟

  (اگر شما چنین مشکلی را با همسرتان دارید، به شما توصیه میکنیمکهاین مقاله را مطالعه بفرمایید)

  این حسادت از کجامتولد میشود و از کجا به وجود می آید؟

  فروید، روان شناس مشهور دنیا معتقد است: این حسادتها ریشه در دوران کودکیشخصی داردکهاین رفتار را انجام میدهد. و اساساین رفتار بر دو عامل مهم میگردد وآن دو به ترتیب زیر است:

  اول: این شخص هنگامی که کسی را با تمام وجودش دوست دارد و آن شخص همسر او باشد او به صورت ناخودآگاه احساس می کند که برای این که او را از دست ندهد، باید خیلی مراقب او باشدتا او را از دست ندهد و یا اینکه مبادا همسر و زنش بخواهد او را ترک کند.

  دوم: این است کهمیترسد نکنداو شخصی بهتر را پیدا کند و بخواهد او را ترک کندو به دنبال فرد جدیدی برود. واین موضوع در روابط بین زن و شوهر به عنوان یک سم محسوبمیشودزیرا زمانی که زن و یا شوهر به دیگریاعتمادنداشته باشد وبخواهد او را به هر نحوی و با هر مساله کوچکی زیر سئوال ببرد مسلما اینرابطهدوام زیادی پیدا نمیکند و زود از هم میپاشد. به خصوصاگر فرزندی داشتهباشیداین حسادت و شک اثری صد برابر بدتر پیدامیکندزیرافرزندتاننیز روابط بین شما و همسرتان را میبیند وازهمان کودکی در ذهن او ریشه میکندو او هم که رشد پیدا کند و به سنپدرش برسد، او هم چنین رفتاری را با همسرشخواهد داشت.

  احساس حسادت گاهی به حدی میرسد که شریک زندگیتان راآزارمیدهید و باعث میشوید که او از شما دوری کند و به مرور زمان، روابطتانتیره ترمیشود و ممکن است این روابط به طلاق انجام شود.

  مطالعات دلیل خاصی را برای این رفتار نشان نمیدهد و بیشتر اینرفتار راریشه در دوران کودکیشخص میدانند و یا درشرایط و روابطپیچیده اجتماعیکه فرد در آن زندگی میکند، مثلمحیط کاریو یامحیط زندگی وافرادی که فرد با آنها سر و کار داردکه منجر بهاحساس ناخوشایند ناامنی در فرد میشود و در مواردی ممکن است این احساس به روابط خانوادگی فرد نیز رخنه کند و مشکلات از همین جا شروع می شود.

  اما چطور به این افراد کمک کنیم که او این بحران را پشت سر بگذاردو به حالت اولیه خود باز گردد باید چه کار کرد؟

  1) در وحله ی اولما به شما توصیه میکنیم، که زمانهایی و هم چنین موقعیتهایی که همسرتان این احساس را پیدا میکند و نسبت به شما حسادت میورزد رایادداشت کنید این زمانها را با هم مقایسه کنیدو رفتارهای خودتان را نسبتبه او بسنجید و هم چنین شدت حسادت او نسبت به خودتان را یادداشت کنید و سعی کنید رفتارهایی را که انجام میدادید را ترک کنیدتا حساسیتشوهرتان کمتر شود و تا این موضوع به مرور زمان از بین برود.

  2) با شوهرتان در آرامش و زمانی که هر دوی شما آسوده خاطر هستید وبدون هیج گونه دعوایی به صحبت بشینیدو به او اجازه دهید تا علت این موضوع را برای شما توضیح دهدو به شما بگوید چرا حسود شده است و چرارفتارش با شمااین گونه شده است؟ با دقت به صحبتهای و شکهای که او مطرح می سازد گوش دهید و سعی کنید او را درک کنید و نهاین که با او به خاطرصحبتهای که میگوید و ادعاهایی که دارد دعوا کنید. به خاطر داشته باشیدشما میخواهید این موضوع را حل کنید و نه این که بهاین موضوع دامن بزنید. شمابا این کار و عمل تان به او ثابت میکنید که او را دوست داریدو نمیخواهید از او دور شوید و یااینکه به دنبال شخص دیگری بروید و او نیز از این موضوع اطمینان خاطر پیدا میکند و خیالش ازطرف شما آسوده میشود. واین اطمینان باعث میشود که مشکلات آتی شما حل شود و همچنین از مشکلات جدیدی که پیش خواهد آمد جلوگیری می کنید.
  جلا.آی آر jala.ir
  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید | نظرات [1]

  تعداد نظرات (1)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :


  مرجان (سایت) یکشنبه 7 دی 1393 ساعت 17:52
  همسر من میگوید به من اعتماد دارد اما به اجتماع اعتماد ندارد من او را خیلی دوست دارم چه کار کنم
  امتیاز: 1 | 0

  jala.ir صفحه اصلی اس ام اس اخبار جالب فال تعبیر خواب روش مطالعه آشپزی تماس با ما