رابطه ‌جنسی قبل از ازدواج: بلی یا خیر؟ - همسر

رابطه ‌جنسی قبل از ازدواج: بلی یا خیر؟ - همسر
همسر


اندازه بزرگ عکس روز


عناوین مطالب


موضوعات همسر
بلوغ (1)
ازدواج (1)
روانشناسی خانواده (130)
زناشویی (9)

فروردین 1395 اسفند 1394 دی 1394 مهر 1394 شهریور 1394 فروردین 1394 مرداد 1393 تیر 1393 خرداد 1393
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از همسر
2230040
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.

 • صفحه اصلی
 • اس ام اس
 • اخبار برتر
 • فال
 • تماس با ما
 • گزارش تخلف


 • رابطه ‌جنسی قبل از ازدواج: بلی یا خیر؟
 • رابطه ‌جنسی قبل از ازدواج: بلی یا خیر؟ - همسر

  رابطه ‌جنسی قبل از ازدواج: بلی یا خیر؟


    رابطه ‌جنسی قبل از ازدواج: بلی یا خیر؟

  یک تحقیق جدید نشان داد که زوج هایی که برای برقراری رابطه جنسی تا زمان ازدواج خود صبر می کنند، بعدها رضایت ارتباطی و جنسی بالاتری نسبت به آنهایی که نزدیکی جنسی را قبل از ازدواجشان تجربه می کنند، دارند.

  اطلاعات مربوط به این تحقیق که در طول دو سال بر روی ۲۰۳۵ زوج متاهل انجام گرفت در مجله روانشناسی خانوادگی در ایالات متحده امریکا به چاپ رسید.

  در این تحقیق، شرکت کنندگان علاوه بر سوالاتی درمورد سطح رضایت و ارتباط به این سوال نیز پاسخ دادند: «ازچه زمان در این رابطه، ارتباط جنسی را آغاز کردید؟»

  محققان این تحقیق دریافتند که زوج هایی که تا زمان ازدواجشان برای ایجاد رابطه جنسی صبر کرده بودند، ۲۲ درصد ثبات ارتباطی، ۲۰ درصد رضایت ارتباطی، ۱۵ درصد کیفیت ارتباط جنسی و ۱۲ درصد گفتگو و ارتباط کلامی بهتر و بالاتری را گزارش داده بودند.

  یکی از محققین این مطالعه می  گوید، «سعی ما این نیست که بگوییم هر زوجی که قبل از ازدواج نزدیکی جنسی برقرار می کنند، رابطه شان با شکست مواجه می شود. اما کاملاً از نتیجه تحقیقمان مطمئن هستیم و می دانیم که این مسئله تغییر زیادی در ارتباط ایجاد می کند. کسانیکه می خواهند صمیمیتشان را در رابطه بیشتر کنند حتماً باید این را در نظر داشته باشند.»

  البته به گفته این محققان، بسیاری از جوانان تصور می کنند بدون داشتن تجربه جنسی با طرف مقابل، رسمی کردن رابطه شان ریسک بزرگی خواهد بود.

  یکی از این محققین می گوید، «نظرات مختلفی درمورد اینکه چه مدت تا نزدیک کردن رابطه دو طرف باید صبر شود یااینکه اصلاً انجام آن درست است یا نه وجود دارد. به دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مورد تحقیق کنیم».

  او می گوید تحقیق آنها توانسته است اطلاعات لازم درمورد تاثیر زمان و تکرار نزدیکی جنسی بر رابطه ها را فراهم آورد.

  به گفته این محقق، اگر رابطه جنسی قبل از تعهد و رسمی شدن رابطه ایجاد شود، می تواند موجب بروز سردرگمی و گرفتار شدن زودرس در رابطه شود. درحالیکه محدود کردن رابطه جنسی در ارتباط شفافیت بیشتری برای دو طرف می آورد زیرا عمل جسمی موجب تعهد عمیق تر می شود.

  این تحقیق بحث مذهبی را نیز وارد جریان می کند، به این معنا که باوجود سطح مذهبی بودن افراد، فایده صبر کردن برای ایجاد رابطه جنسی یکسان خواهد بود.

  جامعه شناسی که این تحقیق را مطالعه کرده بود، درمورد یافته های آن اینطور نظر می دهد:

  «زوج هایی که ماه عسل را زود شروع می کنند--یعنی رابطه جنسی را قبل از ازدواج با هم تجربه می کنند--وقتی نوبت به کیفیاتی که موجب ثبات و قابل اتکا بودن ارتباط می شود می رسد، متوجه می شوند که ارتباطشان رشد نیافته است.»

  اگر زوجی قبل از ازدواج، ارتباط جنسی را شروع کردند، بد نیست که دست نگه داشته و رابطه خود را ارزیابی کنند تا مطمئن شوند همه چیز متعادل و درست است.

  یک مسئله که باید حتماً ارزیابی کنند این است که این مسئله--ارتباط جنسی--تا چه میزان بر رابطه آنها غالب و چیره شده است. آیا به ارتباط کلامی و سایر فاکتورهای رابطه هم فضای پیشرفت داده شده است؟ آیا چیزی فراتر از جذابیت جنسی بین دو طرف وجود دارد؟ اگر زوجی واقعاً می خواهد ارتباط قوی و باثباتی داشته باشد، باید این سوالات را از خود بپرسند.

  رابطه جنسی اهمیت زیادی دارد اما دو نفر باید بتوانند با هم حرف بزنند، اهداف مشترکی در زندگی داشته باشند و بتوانند با موانع زندگی در کنار هم مقابله کنند، نه اینکه فقط تفریح و لذت را تجربه کنند.


  جلا.آی آر jala.ir
  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید | نظرات [2]

  تعداد نظرات (2)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :


  ........ (سایت) یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 ساعت 07:20
  شما راس میگین ولی من دخترمو اون زورش بیشتره هرکاری میکنم نمیتونم اونو راضی کنم که نکنه هربار که میگم میگه من با توازدواج میکنم نترس نمیدونم چیکار کنم کمکم کنین اون هر هفته به زور میاد خونمونو تا وارد نشده شرو میکنه به اون کارا خست شدم دیگه وقتی هم که تموم میکنه میگه تو روت بازه و اهل خونواده نیستی و بد ذاتی ولی هفته بعد که میاد باز همون اوضا احواله ولی تا حالا اصلا دخول نداشتیم نه از پشت نه جلو چون میگه مامانش قبل ازدواج میبره پیش دکتر کمکم کنین یه راهی یگین خسته شدم از بس گفتمو ثبت نکردین
  امتیاز: 5 | 1

  پاسخ :
  خانواده شما در جریان هستند؟
  با آنها صحبت کنید.

  محمد (سایت) پنج‌شنبه 26 تیر 1393 ساعت 08:01
  عالی بود ولی متاسفانه ایران هم دیگه رو به فساد میره
  خدا وند کنه آقامون زود ظهور کنه الهی آمین
  امتیاز: 24 | 5

  jala.ir صفحه اصلی اس ام اس اخبار جالب فال تعبیر خواب روش مطالعه آشپزی تماس با ما