چند نکته برای تازه دامادها!


دیگر وقت آن رسیده که آخرین روزهای نامزدی را سپری کنید و به زندگی واقعی قدم بگذارید. به راهنمایی نیاز دارید؟


راهنمایی دادماد!
برای اینکه بقیه عمر خود را با همسر دلخواهتان همراه شوید باید برنامه ریزی کنید و این کار را باید خودتان انجام دهید نه اینکه در انتظار دیگران بنشینید و با لبخند زدن موافقت خود را اعلام کنید. فکر کنید که چه کارهایی رابایدانجام دهید.


1 – حلقه:
سعی کنید حداقل در این یک مورد رضایت همسرتان را جلب کنید: شاید لازم باشد حقوق چند ماه کار خود را به خرید حلقه مورد علاقه او صرف کنید. تنها کاری که باید در روز عروسی انجام دهید این است که دست چپ و راست خود را از هم تشخیص دهید! برای خرید حلقه کافیست با چهار اصطلاح آشنا باشید: قیراط (که واحد وزن است)،عیار (که میزان خلوص طلاست)، رنگ (که بهتر است زرد مایل به سفید باشد تا زرد مایل به قرمز) و برای سنگهای قیمتی ”تراش“.


2 – لباس:
فرقی نمی کند که کت 6 دکمه بپوشید یا کت 4 دکمه ،کروات قرمز بزنید یا سیاه، جلیقه بپوشید یا نه، هر طور که لباس می پوشید باید یک مرد آراسته و برازنده باشید. سعی کنید لباس عاریه ای نپوشید. بهتر نیست که در شب عروسی لباس نو بپوشید؟


3 – بله گفتن:
شما موظف هستید بعد از ”بله“ عروس وقتی عاقد متنی می خواند بله بگویید. و اما در مورد اقلیت های دینی، مسیحیان موظفند بعد از مراسم، سخنرانی کوتاهی ایراد کند که نشانده پایداری آن ها به پیمان عروسی خواهد بود. متن باستانی این سخنرانی چنین بوده است:


من (اسم داماد)، (اسم عروس) را به عنوان همسر قانونی خود از امروز به بعد برگزیده ام تا در روزهای خوش و بد در هنگام ثروتمندی و فقر، بیماری و سلامتی و عشق و دوستی تا روزی که زنده ایم با هم باشیم.


4 – ماه عسل:
آن چیزی که همه دختران و پسران جوان در انتظار آن هستند بهترین روزهای زندگی، شام خوردن روی میزی که دو شمع روی آن روشن است، گل های معطر، موسیقی رومانتیک و یک اتاق آرام خاطراتی که هر دوی شما تا آخر عمر به یاد خواهید داشت.


قبل از روز جشن:
همه تدارکات را برای ماه عسل فراهم کنید.


حلقه ها را آماده کنید.


سر وقت به دنبال عروس بروید.


تصمیم بگیرید که چه کسانی شاهدان عقدتان هستند.